Personvern

Pinsekirken Betel,Nøtterøy respekterer personvernet og derfor er vårt medlemsregister og nettsiden vår utviklet slik at ingen kan hente ut informasjon uten rett til det. Den som blir registrert hos oss, må selv gjøre noe aktivt for at informasjon skal bli registrert, og det kreves signatur fra den som skal registreres, ved medlemsregistrering. I forbindelse med barnevelsignelser/registrering av barn, kreves signatur av foreldre/foresatte.

 


HVILKEN INFORMASJON LAGRER VI?Ved medlemsregistrering vil vi be om:
Navn
Adresse
Personnummer
Sivilstatus
Familietilknytning
Statsborgerskap
Generell kontaktinformasjon
Signatur

Medlemsopplysninger lagres fysisk i arkivrom og sikker digital lagring. Kun et minimum ansatte har tilgang til opplysningene, som dokumentert i Pinsekirken Betel, Nøtterø sin Internkontrollrutine IK-GDPR. Ta kontakt med oss på epost til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. hvis du er registrert hos oss og ønsker internkontrollrutinen tilsendt i sin helhet.

 Ingen opplysninger sendes til eller lagres utenfor Norge. 


I forbindelse med påmelding til turer, arrangement og bestillinger vil vi be om:
Navn
Adresse
Alder eller fødselsdato
Generell kontaktinformasjon
Annen relevant informasjon (f.eks. allergier m.v.)

HVORDAN BRUKES INFORMASJONEN?Pinsekirken Betel,Nøtterøy vil aldri dele eller på noen måte gi videre informasjonen vi har mottatt fra deg til en 3. part, men en opplisting av alle medlemmers personnummer må hvert år sendes til Fylkesmannen i Vestfold for å bli «vasket» i Brønnøysundregistrene. Dette gjøres for å avdekke dobbeltregistreringer mot annet trossamfunn og danner grunnlag for utbetaling av statlig og kommunalt tilskudd.
Pinsekirken Betel,Nøtterøy mottar hvert år tilskudd fra stat og kommune for hvert medlem med norsk statsborgerskap som ikke er registrert dobbelt annet sted. 

For øvrig vil vi bare benytte ditt navn og din epost-adresse eller sms når vi kommuniserer med deg, ved utsendelse av medlemsinformasjon eller i påmeldingslister til turer og arrangementer m.v. 

Dersom du ønsker å slette dine oppføringer hos oss er det fullt mulig, men medlemsopplysninger kan vi ikke slette helt da vi er pålagt å arkivere disse eller overlevere til Statsarkivet som kirkebøker av historisk interesse.

HVILKE LOVER GJELDER?Pinsekirken Betel,Nøtterøy er underlagt Lov om trudomssamfunn og ymist anna § 23 og § 25 med tilhørende forskrift § 11. Sammen med Personopplysningsloven av 14. april 2000 nr. 31 og EUs forordning for personvern, The General Data Protection Regulation (GDPR), regulerer denne hvordan menigheten behandler medlems- og personopplysninger. Rutinene er dokumentert i detalj i vår Internkontrollrutine IK- GDPR, og både denne og øvrig innsyn i registrerte opplysninger er til enhver tid tilgjengelig for våre medlemmer. Ta kontakt med vårt menighetskontor via epost Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.) for å få tilsendt internkontrollrutinen og-/eller opplysninger registrert på din person hvis ønskelig.
HVORDAN KONTAKTE Pinsekirken Betel, Nøtterøy ?Du kan benytte epost-adressen Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. for å komme i kontakt med oss.

Kontakt oss

Semsveien 122
3140 Nøtterøy

E-post: post@pinsekirkenbetel.no

Kontaktpersoner:Støtte Økonomisk

Kontonr: 2470.07.10757 

Vipps penger til nummer: 11557 (Last ned Vipps til iOS, Android, Windows)