Loading…

Ny vin i nye skinnsekker

I dag sitter jeg i stua og titter ut gjennom vinduet, og det regner noe forferdelig. Jeg må innrømme at jeg opplever det godt selv om det regner. Vannet er vi avhengig av, og uten vann vil det ikke være liv. Når bibelen beskriver ny vin i nye skinnsekker og ikke ny vin i gamle skinnsekker peker Bibelen på noe veldig viktig. Dersom det kommer mye regn uten at jorda er oppbløtt vil vannet ta nye veier, slik også med ny vin i gamme skinnsekker. Skinnsekkene vil revne , da de ikke er så elastiske lengre. Vi som mennesker må fornyes ved Den Hellige Ånd ,slik at vårt legeme er elastisk og bevegelig. 

Ser vi på de ulike menighetstradisjoner står vi i fare for å helle ny vin i gamle skinnsekker. Menighetstradisjonene  (gamle skinnsekker) kan lett bli til hinder for at den nye vinen kan komme oss til hjelp. Her må vi be om Guds hjelp slik at menigheten fornyes og står klar til å ta  i mot den nye vinen som Den Hellige Ånd skjenker oss. Dersom dette skjer vil det flyte ny forfriskende vin inn i nye skinnsekker, 

 

Kontakt oss

Semsveien 122
3140 Nøtterøy

E-post: post@pinsekirkenbetel.no

Kontaktpersoner:Støtte Økonomisk

Kontonr: 2470.07.10757 

Vipps penger til nummer: 11557 (Last ned Vipps til iOS, Android, Windows)